Kontrolujmy swój kredyt

ceny baryłki czarnego złota każdy inwestor ma dostep do wyniki funduszy w celu analizy zysku

Może nam się wydawać, że raz wzięty kredyt hipoteczny to stałe opłaty i raty przez kolejne dwadzieścia czy trzydzieści lat. Nic bardziej mylnego. Okazuje się niestety, że trzeba mieć kredyt pod kontrolą, bo przez tyle dziesięcioleci wszystko może się zmienić, a przede wszystkim mogą wzrosnąć koszty naszego kredytu.

Nie każdego niestety na to stać. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że absolutnie nikogo nie stać. Zazwyczaj już kredyt podstawowy okupiony jest szeregiem wyrzeczeń, a co dopiero, gdy okazuje się, ze koszty kredytu rosną.

Jak w takim razie mieć kredyt pod kontrolą? Co zrobić, gdy w czasie spłaty kredytu bank znacznie podnosi nam koszty kredytu? Czy możemy coś zrobić, żeby to się nie zmieniało? Można spróbować negocjować z bankiem obniżenie kosztów, np. zwracając się do banku o obniżenie marży odsetkowej.

Oczywiście wymaga to pisemne wniosku i trzeba nastawić się na długie czekanie, odwołania, problemy ze strony banku, ale może się okazać, że ten proces zakończy się sukcesem. Może się jednak okazać, że jest to niemożliwe i wówczas będziemy musieli szukać tańszej oferty i refinansować kredyt.

To niestety wiąże się z jeszcze większą ilością papierów i procedur. Dlatego najlepiej zabezpieczyć się już na etapie podpisywania umowy. Dobrze skonstruowana umowa kredytowa to bowiem połowa sukcesu.

Najnowsze notowania kbc kbc notowania są szokujące! handel sygnałami sygnały inwestycyjne inwestycyjnymi przybrał na sile obszerny dekalog inwestora

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *