Rynek kredytowy w Polsce

Śledź na bieżąco najlepsze polskie blogi finansowe polskie blogi finansowe i bądź zawsze na bierząco analiza arka zrównoważony wykres funduszu arka na wykresie

Już jakiś czas temu okazało się, że ludzie wzięli bardzo dużo kredytów mieszkaniowych, ale nadszedł kryzys i wszystko zaczęło się sypać. Ludzie przestali spłacać regularnie, banki przestały udzielać kredytów innym. Czy coś z tym zrobiono?

Oczywiście. Okazało się, że kredyt pod kontrolą to coś, co jest praktykowane od jakiegoś czasu. Przede wszystkim za sprawą tak zwanej Rekomendacji T przyjętej w lutym 2010 roku przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Czym jest rekomendacja T? Skąd się wzięła i co oznacza kredyt pod kontrolą? Otóż rekomendacja jest właśnie odpowiedzią na zjawiska kryzysowe, które pojawiły się na globalnym rynku finansowym oraz na praktyki banków działających w Polsce.

Owa rekomendacja dotyczy dobrych praktyk, które odnoszą się do zarządzania ryzykiem detalicznym w przypadku ekspozycji kredytowych. A więc chodzi tutaj głownie o kredyty, które udzielane są osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej lub nie posiadają gospodarstwa rolnego.

Rekomendacja T określa maksymalną wysokość zadłużenia i wskazuje zasady uwzględniania wpływu zmian stóp procentowych w kursów walutowych na możliwości spłaty kredytu. Ważne jest to, że wydatki związane z obsługą kredytu nie mogą być wyższe niż połowa dochodów kredytobiorcy. To bardzo ważne, bowiem nie zostaje on bez środków do życia. Dlatego kredyt pod kontrolą jest dla kredytobiorcy dobrym rozwiązaniem.

Notowania subfunduszy arka prestiż notowania oraz obligacji skarbowych arka w tym miesiącu forex prognozy są dobre bossafund pomaga przy realizacja zleceń kupna i sprzedaży jednostek inwestycyjnych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *